دوشنبه 5 فروردین‌ماه سال 1387

 

 

بنزین آزاد عیدانه ی نوروزی امسال دولت برای مردم بود ! البته این اولین نورزى بود که مردم کشور ایران با معضل بنزین مواجه اند . ولى نکته قابل توجه در این خصوص که داراى اهمیت زیادى است همان تجارب شخصى افراد در برخورد با عوارض سهمیه بندى بنزین است . قبل از تحویل سال اگر به پمپ بنزین هاى مختلف سر مى زدید افراد متعدد وانت دار ، تاکسى دار، خودرو شخصى ها را مى دیدیم که بنزین خود را با قیمت ارزان عرضه مى کردند!! زیرا باید تا شب تحویل سال یا حتى تا فرداى آن روز که کارتها شارژ مى شود مصرف نکنند تمام ۵۰۰ لیتر بنزین مى سوزد !!. آیا باید با سهمیه بندى که شده اینگونه مردم مجبور به مصرف بنزین بشوند در حالیکه اگر سهمیه نبود، حتما به اندازه نیازشان مصرف مى کردند و من نوعى هم حداقل باک بنزین را کامل مى کردند ؟! 

 

                                     

 

 

ایام نوروز ..... و بدون شک دولت براى رونق گردشگرى در این ایام سهمیه بندی خاصی را در نظر گرفته است تا بحث گردشگرى در کشور وجود داشته باشد . از یک طرف بحث تشویق و رونق گردشگرى را مد نظر قرار مى دهند و از سوى دیگر از مردم تقاضا مى کنند که سفرهاى با مسافت کوتاه‌تر داشته باشند و همچنین سفرهاى زیارتى خود را با وسایل نقلیه عمومى انجام دهند !!

 

ضمناً با توجه به اینکه در جاده‌ها و راه‌ها تعداد قابل توجهى رستوران و استراحتگاه داریم دولت باید با در ‏نظر گرفتن این مراکز در بحث سهمیه بنزین نوروزى راه حل یا تصمیم درستى را در نظر مى گرفت .!

 

                  

 

آنچه از گفت و شنودهاى مردم مى توان نتیجه گیری کرد ؛ روش بهتر این بود که با استفاده از همین کارت موجود بنزین آزاد را عرضه میکردند به نحوی که پس از قرار دادن کارت در کارت خوان سیستم ۲ انتخاب را پیشنهاد میکرد " استفاده از سهمیه یا بنزین آزاد " در این صورت کنترل بهتری را می توان بر خودروهای مساله دار اعمال کرد مانند خودروهایی که بیمه ندارند یا دزدی هستند و ... کلا آمار بهتری را می توان داشت که هر خودرو چه مقدار مصرف واقعی دارد اعم از آزاد یا سهمیه . در واقع نرم افزاری تهیه شود که روی همان کارت دو گزینه باشد آزاد یا سهمیه ای که همیشه بدرد بخور باشد. و همچنین از ایجاد اختلال در اثر دو نرخى شدن قیمت جلوگیرى بعمل خواهد آمد .

 

مربوط : بنظر میرسه تو ایران شاید اکثر چیزها بسهولت یافت بشه بجز بنزین !

 

 

 

 

 

 

  

بى ربط : و عیدانه دوستم واسه من فیلم انیمیشـــن

پرسپولیس ساخته مرجان ساتراپى .

این فیلم پرحاشیه در آخر دسامبر ۲۰۰۷ به روی پـــرده

سینماهاى آمریکا رفت، و از سوى اعضاى کمیســیون

انتخاب براى اسکار ۲۰۰۸ برگزیده شد .

 

* تشکر از همشهری محترم سام عزیز که از فرسنگها

  راه دور این فیلم را برام فرستاده بود و سورپرایز جالبی

   بود .   *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یادداشت ها
   @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number