X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:: بــنــگــــر یــ ::.
چهارشنبه 4 آذر‌ماه سال 1388

 

 

وقتى از هر گونه تعلقات و وابستگى رهایی می یابی سبک بال مى شوى و از حصار تنگ خودخواهى بیرون مى آیى . مراحل شناخت ، آگاهى ، شعور، آرزوها ، و در اخیر رسیدن به عشق دور از هر گونه تعلقات درونى و برونى سر خواهد گرفت . فرا مى رسد حس پاکى که از باطن پاک نشات گرفته است ، تجلى و شکوه را در مى یابى . اینجا شیطانى نیست دیگر با عقل و قلبت بازی کند، اگر شیطانى هم باشد تو با پاکى نیت و اراده راسخت او را مغرورانه از وجودت طرد خواهى کرد .   

 

به سوى خانه او مى رویم در جومهء احرام ، فریاد لبیک لبیک سر مى دهیم ، او تو را طلبیده و تو تضرع و اشک مى ریزى ، و از روى خلوص مى گویى :  

 

"لبّیک اللهم لبّیک، لبّیک لا شریکَ لکَ لبّیک، إنّ الحمد والنعمة لکَ والملک، لبّیکَ لا شریکَ لکَ لبّیک" 

   

آرى، کسانى هستند که سالیان سال در انتظارند تا از حصار تنگ ، از شر نفوس ، از قید و بند ، از هواى شیطانى این دنیا ، رها شوند و تا در روز عرفه که درهاى تضرع بر بندگان او باز مى شود فرصتى فراهم شود تا انسان باز برگردد به اصل و جایگاه خویش ، تضرع او پذیرفته می شود تا به یاد آورد که چقدر در سراسر عمر خود ظلم کرده یا مورد تظلم قرار گرفته است ، چقدر انصاف را رعایت کرده و یا با نبود انصاف و عدالت حقوق او را پایمال شده است ، چقدر انسان بودن خود را نادیده گرفته بوده یا چقدر به انسان بودن او تحقیر شده است .اینجاست که باید بگوید و بگویند :"سبحانک اللهم و بحمدک لاالله ‌الا انت عملت سوء و ظلمت نفسی و اعترفت بذنوبی اغفرلی انک انت الغغور الرحیم . "    

 

دعا و تضرع و راز و نیاز ، ریختن اشک ها در چنین روزى به این معناست که انسان خود را شناخته است و از وجود واحد احد آگاهى مطلق دارد ، و آنچنان خود را مقرب مى بیند و این نیایش منطقى ترین رابطه معبود با خالق است .  

 

و اما چه بسیارند که لبیک گفته اند، سعی صفا و مروه کرده اند، هر هفت بار هفت طواف فرایض حج را انجام داده اند ٬اما افسوس که گویا طواف هاى هفت گانه با خلوص باطن نبوده است .  

 

خوشا بحال کسانی که فردا روز عظیم عرفه را در کنار خداوند هستند و از او عفو مى طلبند ، و خوشا بحال کسانى که اگر امسال نه سال بعد٬ و سال بعد اگر نه ٬سالیان بعد به درگاه خالق مشرف مى شوند . و خوشا بحال کسانى که مشرف شده اند و فرایض خود را انجام مى دهند در همانجا از این دنیاى بى در و پیکر براى همیشه عبور مى کنند و به نور الهى مى رسند . این موت(وفات) نصیب هر مسلمانى نمى شود "الا المقربین لله والصالحین " . 

 

فردا روز عظیم عرفه است و پس فردا جشن بزرگ حجاج بیت الله الحرام ، جشن بزرگ مسلمانان جهان ، جشن رهایى از هوسهاى دنیوى ...   

 

 

 

به همین مناسبت عید سعید قربان (عید الأضحى)را بر تمام مسلمان جهان و حجاج بیت الله الحرام تبریک و تهئنت مى گویم .

 

  

پ.ن۱: مى گویند باران رحمت خداست . زائران خانه خدا بخصوص کسانى که با ماشین به سوى مکه عزیمت کرده اند لحظات زیباى باریدن باران و دیدن سیل هاى جارى در مناطق پیرامون مکه را هم اکنون شاهد هستند که تا کنون اجازه عبور به سمت مکه به ماشینهاى زائران داده نشده است . (لحظات پیش آخرین تماس من با دائى و خانوادهء محترمشان در همین باره بود )    

  

پ.ن۲ : هر چند با ریختن خون هر حیوانی مخالفم اما از آنجا که خداوند گوسفندی را برای نجات اسمعیل فرستاد تا گوسفند ذبح شود نه اسمعیل ٬ و از آنجا که برای ادای هر نذر و حاجتی اکثرا گوسفند ذبح می می کنند٬ پس بد نیست برای اطعام فقرا و یتیمان و سهیم بودن در شادی آنها در چنین روزی گوسفندی ذبح شود و به آنها تقدیم شود. 

 

پ.ن۳: گوسفندها هم در این ایام خیلی ناز و غمزه می کنند٬ هر مشتری هم که نمی تواند خریدارشان باشد!.   

                      

 

 

 

                                        

 
 

 

 

یادداشت ها
   @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number